Kombi Teknik Servis Seçenekleri

Kombi Teknik Servis Seçenekleri

Kombiler ısıtma sistemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Öncelikle kalorifer sistemlerinin kalbini kombi oluşturmaktadır. Kombi kalorifer sistemi içerisindeki suyu ısıtmak üzere tasarlanmış bir cihazdır. Bu tasarım ile içerisinde genelde doğalgaz yakarak ısı enerjisi ile su ısıtılmaktadır. Isıtılmış olan sıcak su özel pompa sistemi sayesinde peteklere ulaştırılmaktadır. Bu sayede ev ve iş yerlerinin ısıtılması sağlanmaktadır. Özellikle soğuk havaların yaşandığı bölgelerde kombi ve kalorifer sistemi bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra kombi cihazlarının kullanılmış olduğu alanlardan bir tanesi de kullanım amaçlı sıcak su elde etmektir. Mutfak ve banyo gibi yerlerde kullanılacak sıcak sular kombide ısıtılıp kullanılmaktadır. Bu kadar önemli olan kombi teknik servis seçenekleri de önem taşımaktadır.

Kombi Arıza Tespit ve Çözümleri

Kombi teknik servis hizmetleri genel olarak iki alt gruba ayrılmaktadır. Bu alt gruplardan birincisi ve önemli olanı kombi arızlarının tespit edilerek çözülmesidir. Kombi ve ısıtma sistemleri özellikle kış aylarında sürekli olarak çalışmaktadır. Neredeyse yedi gün yirmi dört saat çalışan kalorifer sistemi kombi cihazlarını yormaktadır. Bu yorulma sonucunda da arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalar için önem taşıyan nokta arızanın doğru olarak tespit edilmesidir. Doğru olarak tespit edilemeyen arıza daha fazla sorun ve maliyet ortaya çıkartabilmektedir. Doğru olarak tespit edilen arızalar sonrasında bu arıza için uygun çözüm ortaya konulmalıdır. Bu noktada da eğer gerekirse kombi parçaları birebir uyumlu olan parça ile değiştirilmelidir.

Kombi Periyodik Bakımları

Kombi cihazları için önem arz etmekte olan bir diğer durum ise kombilerin periyodik bakımlarıdır. Kombi teknik servis ile yapılabilecek periyodik bakım ile kombilerin hem arıza yaşamamaları hem de daha uzun süre kullanılabilir olmaları sağlanmaktadır. Kombilerin kullanım yoğunluğuna göre en az iki yılda bir kombi periyodik bakımı yapılmalıdır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir